Aktualności

Odzież BHP Busko – wszystko, czego potrzebują Twoi pracownicy w sezonie zimowym

odzież BHP Busko, odzież robocza, producent odzieży roboczej

Spis treści:

Deszcz, śliskie nawierzchnie, niskie temperatury, wiatr, śnieg oraz słaba widoczność. To tylko niektóre z utrudnień i zagrożeń, z którymi muszą zmagać się osoby pracujące na zewnątrz jesienią i zimą. Szczególnie narażeni na nie są drogowcy, budowlańcy, magazynierzy, pracownicy ochrony oraz służby porządkowe. Zapewnienie im komfortu i ochrony to jeden z najważniejszych obowiązków pracodawcy w okresie jesienno-zimowym. Na co jednak zwrócić uwagę odwiedzając sklep BHP w Busku? Jakie produkty najbardziej się przydadzą? Na to pytanie producent odzieży roboczej odpowie w nowym artykule.

Odzież robocza na jesień i zimę – najważniejsze elementy

Najważniejszym aspektem przy kupnie odzieży roboczej na okres jesienno-zimowy jest właściwy dobór jej poszczególnych elementów. By mieć pewność, że pracownicy są odpowiednio chronieni przed wspomnianymi czynnikami, należy wyposażyć ich przede wszystkim w:

  • kurtki i ocieplaną odzież: dobry producent odzieży roboczej ma w swojej ofercie szeroki wybór kurtek oraz ocieplanych spodni i kamizelek, zapewniających komfort termiczny w niskich temperaturach.
  • odzież przeciwdeszczową: deszcz, śnieg i deszcz ze śniegiem w okresie Listopad – Luty są powszechnymi zjawiskami. By umożliwić pracownikom bezpieczne i wygodne wykonywanie obowiązków na zewnątrz, należy zadbać o to, by mieli dostęp do przeciwdeszczowych peleryn oraz kompletów składających się z kurtki i spodni.
  • odzież polarową: jeśli chodzi o polary, producent zwykle oferuje je w formie bluzy lub koszuli. Mogą one stanowić podstawową ochronę przed umiarkowanym chłodem lub uzupełnieni kurtki czy peleryny przeciwdeszczowej, kiedy temperatury spadają poniżej zera.
  • czapki i rękawice: dłonie i głowa to części ciała, które w największym stopniu przyczyniają się utraty ciepła z organizmu. Należy więc zadbać o ich prawidłowe zabezpieczenie przed zimnem.
  • obuwie zimowe: sklep z odzieżą BHP w Busku, poza zimowymi ubraniami, w swojej ofercie ma także przystosowane do specyfiki tej pory roku oraz warunków panujących np. na budowie obuwie.

Jaka powinna być odzież ochronna w sezonie jesienno-zimowym?

Projektując robocze kurtki, czapki i polary, producent sięga po technologie, materiały i rozwiązania zwiększające komfort oraz bezpieczeństwo użytkowników. Kluczowe cechy dobrej odzieży roboczej to:

Jaka powinna być odzież robocza w sezonie jesienno-zimowym?

1. Ochrona przed niskimi temperaturami: współczesne wypełnienia izolacyjne zapewniają komfort termiczny nawet jeśli temperatury spadają znacznie poniżej zera;
2. Zabezpieczenie przed wiatrem: producent odzieży roboczej powinien używać materiałów wiatroszczelnych – na przykład nylonu, który zagwarantuje ochronę przed częstymi o tej porze roku podmuchami;
3. Ochrona przed wilgocią: poza wodoodpornymi okryciami wierzchnimi, warto zwrócić uwagę na to, czy kurtki ocieplane mają powłokę hydrofobową, dającą przynajmniej podstawową ochronę przed opadami;
4. Widoczność: szybko zapadający zmrok, mgły, ulewy i zamiecie znacznie obniżają bezpieczeństwo prac prowadzonych na zewnątrz. Dobrze, więc jeśli zimowa odzież robocza będzie utrzymana w jaskrawych barwach i znajdą się na niej elementy odblaskowe.

Odzież zimowa z logo firmy lub nadrukiem reklamowym. Odzież BHP Busko

Przeznaczona do użytku na zewnątrz zimowa odzież robocza jest bardzo dobrym nośnikiem elementów promujących firmę lub dany projekt. Dzięki nim niskim kosztem zwiększyć rozpoznawalność przedsiębiorstwa, a także budować wizerunek odpowiedzialnego pracodawcy, zapewniającego pracownikom ubiór idealnie dostosowany do aktualnie panujących warunków.

Zainteresowanym przypominamy, że prowadzimy sprzedaż wyłącznie podmiotom gospodarczym w ilości hurtowej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerem +48 41 376 24 93 lub na maila lp.za1658025063.ikce1658025063saip@1658025063oruib1658025063

Spodobał Ci się artykuł? Sprawdź nasze pozostałe publikacje!

Pozostałe wpisy

Przeczytaj pozostałe wpisy, które opublikowaśmy na stronie. Sprawdź nowości, przeczytaj branżowe newsy, zyskaj wiedzę!