Aktualności

Odzież robocza dla budowlańca, mechanika czy spawacza. Sprawdź ofertę firmy Piasecki!

Spis treści:

Udostępnienie odzieży roboczej pracownikom jest obowiązkiem pracodawcy. Ponadto w każdej pracy istnieją wymogi BHP, wśród których jest między innymi odpowiednia odzież robocza, dostosowana do warunków pracy i jej specyfiki. Jak powinna wyglądać odzież robocza dla budowlańca, mechanika lub spawacza? Poznajcie niezbędne rzeczy i akcesoria, które znajdziecie w ofercie producenta odzieży roboczej Piasecki. Co należy zapewnić pracownikowi?

Kompletna odzież robocza dla budowlańca – co należy wiedzieć?

Wybierając ubrania robocze dla ekipy budowlanej, należy pamiętać, że muszą spełniać normy bezpieczeństwa i zapewniać komfort w określonych warunkach atmosferycznych. Producent odzieży roboczej Piasecki oferuje wiele modeli spodni dla budowlańca, koszul czy kurtek, które sprawdzą się na każdej budowie. Ubrania nie mogą krępować ruchów, a także muszą być dopasowane do panujących warunków atmosferycznych. Spodnie z kieszeniami świetnie sprawdzają się przy pracach montażowych, gdyż umożliwiają schowanie niewielkich narzędzi do kieszeni. Mocny splot oraz odpowiednia gramatura tkaniny mają znaczenie. Na budowie dobrze sprawdzają się też spodnie ogrodniczki. Dobre spodnie do pasa lub ogrodniczki są wyposażone w odblaskowe taśmy o właściwościach fluorescencyjnych. Takie modele niezbędne są dla budowlańców zajmujących się budową dróg czy mostów. Dobrze sprawdzają się spodnie robocze posiadające kieszeń na metrówkę, czy szlufkę na młotek.

odzież i artykuły BHP Piasecki

Producent odzieży roboczej Piasecki – jaki rodzaj odzieży poleca?

Wygodna koszula flanelowa będzie odpowiednim wyborem, a latem zamiast niej można zdecydować się na t-shirt. Wśród akcesoriów ochrony osobistej nie może zabraknąć kasku, okularów ochronnych, a w warunkach narażenia na zbyt duży poziom hałasu – słuchawek ochronnych. Przy wykonywaniu wielu prac należy chronić również ręce, dlatego właściciel firmy budowlanej musi zapewnić swoim pracownikom także rękawice robocze odporne na substancje chemiczne, wysoką temperaturę czy przecinanie. Nie można zapomnieć o bezpiecznym obuwiu roboczym. Budowlańcom należy zagwarantować obuwie z ochroną w postaci podnoska i wkładki antyprzebiciowej. Takie buty dla budowlańca chronią przed upadkiem przedmiotów na stopę i siłą 15 kN. Podnosek i wkładka antyprzebiciowa mogą być wykonane z kompozytu albo metalu. W przypadku wykonywania prac w pozycji klęczącej przydatne są także nakolanniki. Oczywiście jesienią i zimą, a także wczesną wiosną należy wybierać dodatkowo bluzy i kurtki robocze. Warto podkreślić, że na takiej odzieży mogą występować nie tylko odblaski, ale i elementy reklamowe.

Jak powinno wyglądać ubranie robocze mechanika?

Mechanik narażony jest przede wszystkim na smary, oleje, ale i substancje łatwopalne, takie jak benzyna. Jego ubranie robocze musi zatem chronić przed substancjami chemicznymi, temperaturą czy nawet iskrzeniem. Przy tym musi zapewniać maksymalny poziom komfortu. Rękawice robocze powinny spełniać wymogi klasy II, a więc zapewniać ochronę przed skaleczeniami, otarciami czy wpływem niekorzystnych temperatur. Ważne jest też zabezpieczenie przed smarami, olejami czy farbami. Artykuły BHP z Buska mogą świetnie się sprawdzić. Rękawice przeciwprzepięciowe niwelują ryzyko porażenia prądem. Spodnie robocze dla mechanika powinny być wykonane z mocnych i trwałych materiałów o odpowiedniej gramaturze. Świetnie sprawdzają się modele z dodatkowymi kieszeniami na narzędzia. Odpowiednie są zarówno t-shirty, jak i koszule flanelowe. Przy pracach związanych z lakiernictwem niezbędna jest ochrona dróg oddechowych i stosowanie masek ochronnych, a także okularów ochronnych. Obok prac mechanicznych konieczne mogą być także prace blacharskie, w tym spawalnicze. Akcesoria ochrony osobistej i odzież dla spawaczy stanowią osobną kategorię, gdyż muszą spełniać jeszcze bardziej restrykcyjne normy.

Odzież robocza i akcesoria ochrony osobistej dla spawacza

Odzież robocza dla spawacza powinna posiadać odporność ogniową oraz chronić przed opiłkami metali. Istotne znaczenie ma nie tylko ochrona ciała, skóry, ale również dróg oddechowych, czy też oczu. Dlatego poza odpowiednimi spodniami spawalniczymi ze skóry czy skórzaną kurtką spawalniczą lub trudnopalnym zestawem odzieży, należy wybrać osłonę szyi, maskę spawalniczą, a także odpowiednie rękawice robocze, które są dłuższe od standardowych i wykonane z materiału odpornego na iskrzenie i przepięcia. Antyelektrostatyczna odzież i obuwie powinny dodatkowo chronić przed oparzeniami. Obuwie robocze dla spawacza jest specyficzne. Nie może posiadać elementów łatwopalnych, dlatego sznurówki są zabronione. Obuwie posiada specjalne zakrycie ze skóry zapinane na rzep, a ponadto wkładkę antyprzebiciową, która chroni przed naciskiem do 1100 N, a także podnosek stanowiący ochronę przed zgnieceniem i siłą 15 kN. Z akcesoriów stosuje się także kaptury spawalnicze, które chronią głowę i włosy, a także fartuchy spawalnicze. Kompletne wyposażenie w odzież roboczą i akcesoria ochrony osobistej zapewnia bezpieczeństwo wykonywania pracy. Dzięki temu można zniwelować ryzyko wypadków, narażenia na utratę zdrowia, a nawet życia.

Pozostałe wpisy

Przeczytaj pozostałe wpisy, które opublikowaśmy na stronie. Sprawdź nowości, przeczytaj branżowe newsy, zyskaj wiedzę!