Aktualności

Wyposaż swoich pracowników w odzież BHP z nadrukami Twojej firmy

Odzież robocza i ochronna, poza swoimi standardowymi funkcjami, może być również nośnikiem materiałów promocyjnych.

Spis treści:

Odzież robocza i ochronna, poza swoimi standardowymi funkcjami, może być również nośnikiem materiałów promocyjnych

Promienie słoneczne, mróz, przecięcia, otarcia i inne urazy, także pył – to najważniejsze czynniki, przed którymi chroni odzież BHP. Jej specjalistyczne rodzaje mogą ponadto zabezpieczyć przed zagrożeniami wynikającymi z kontaktu z niebezpiecznymi chemikaliami lub materiałem biologicznym.

Gdzie należy stosować odzież BHP?

Odzież ochronna i robocza jest obowiązkowym elementem wyposażenia osób pracujących na różnych stanowiskach. Używa się jej między innymi na placach budowy, w zakładach przemysłowych lub laboratoriach chemicznych i medycznych. Według wytycznych BHP oraz kodeksu pracy, zapewnienie odpowiedniej odzieży jest obowiązkiem pracodawcy.

W razie jego niedopełnienia naraża się on na dotkliwe kary. Zaopatrując swoją firmę w odzież ochronną, warto też pamiętać, że możemy zamówić ją w wersjach z nadrukami z logo. Taką opcję oferuje między innymi producent odzieży roboczej, firma Piasecki.

Odzież i akcesoria ochronne. Co należy zapewnić pracownikom?

To, jakie typu i elementy odzieży ochronnej będą niezbędne w danym przypadku, zależy od wielu czynników. Są to na przykład warunki atmosferyczne, rodzaj wykonywanej pracy oraz związane z nią zagrożenia. Specjalizujący się między innymi w odzieży reklamowej producent, firma Piasecki kompleksowo zaopatruje firmy z różnych sektorów, oferując:

  • odzież roboczą – zapewniającą pełną wygodę i podstawową ochronę dla osób pracujących fizycznie;
  • ochronę głowy – hełmy o różnym stopniu ochrony oraz konstrukcji, niezbędne między innymi na budowie, terenie prac leśnych lub w zakładach przemysłowych;
  • odzież ochronną – projektowaną z myślą o zabezpieczeniu przed konkretnymi czynnikami – na przykład iskrami powstającymi przy spawaniu, zagrożeniem biologicznymi lub chemicznym oraz przecięciami;
  • ochronę wzroku i słuchu – do tej kategorii zaliczyć można takie akcesoria ochrony osobistej, jak okulary ochronne, tarcze spawalnicze czy przyłbice, a także ochronniki słuchu i wkładki przeciwhałasowe (tzw. stopery);
  • odzież medyczną – przeznaczoną przede wszystkim dla lekarzy, pielęgniarek, higienistek i pozostałych członków personelu medycznego, a także kosmetologów;
  • odzież ostrzegawcza – utrzymaną w jaskrawych kolorach, wyposażona w sporą ilość elementów odblaskowych. Jest ona niezbędna podczas robót drogowych, na placu budowy, a także w magazynach, w których poruszają się wózki widłowe.
  • obuwie robocze dostosowane do specyfiki pracy na danym stanowisku;
  • ochronę dróg oddechowych – maski i półmaski zabezpieczające przed pyłem, oparami szkodliwych substancji czy dymem.

Odzież robocza lub BHP z indywidualnymi nadrukami i haftami

Klienci firmy Piasecki mogą zamówić odzież roboczą i BHP z nadrukami reklamowymi lub logotypem swojego przedsiębiorstwa czy danego projektu. Na takie rozwiązanie warto zdecydować się z kilku względów. Pierwszy to budowa pozytywnego wizerunku wśród pracowników. W tym przypadku efekt będzie tym silniejszy, im wyższej jakości i wygodniejsze będą dostarczone produkty. Drugi powód dotyczy promocji firmy. Wyposażenie pracowników w odzież z nadrukami reklamowymi jest szczególnie ważne w miejscach, gdzie obsługiwani są klienci lub realizujemy zlecenia w warunkach, w których będą one widoczne dla postronnych.

Firma Piasecki wykonuje nadruki firmowe na odzieży dwoma metodami. Pierwsza to haft komputerowy, uznawany często za najlepszą technikę nanoszenia aplikacji. Cechuje się trwałością, odpornością na utratę kolorów, doskonałym wyglądem oraz niską ceną przy dużej ilości odzieży. Drugi sposób to sitodruk. Dzięki użyciu wysokiej jakości farb, producent zapewnia trwałość nadruku i możliwość uzyskania różnorodnych efektów.

Sprawdź pozostałe artykuły:

Pozostałe wpisy

Przeczytaj pozostałe wpisy, które opublikowaśmy na stronie. Sprawdź nowości, przeczytaj branżowe newsy, zyskaj wiedzę!